Mikropůjčka - SMS půjčka
Půjčky ihned  |  SMS půjčka  |  SMS půjčka bez 1 Kč  |  Půjčka přes sms  |  Půjčkomat  |  Půjčka do výplaty  |  Viasms  |  Švýcarská půjčka
mikropůjčka ilustrační foto

Finská půjčka

Finská půjčka je typ mikropůjčky, která je pojmenována podle geografického místa vzniku. Poprvé tyto půjčky začali používat společnosti v severských státech Evropy, konkrétně ve Finsku a následně se s rostoucí oblibou rozšířily i za hranice státu.


Původní filosofií byla půjčka před výplatou, malá částka s širokou dostupností pro většinu žadatelů, bez zbytečných a zdlouhavých požadavků na bonitu žadatele.

Výhody finské půjčky

Největší výhodou finské půjčky je snadné vyřízení a rychlé získání hotovosti. Vyřízení je opravdu velice snadné a rychlé, mnohdy vyřízení nezabere více než 5 minut. Vzhledem k malým částkám mají šanci na schválení také lidé s problematicky doložitelným příjmem a záznamem v registru. Peníze obdržíte obratem na svůj bankovní účet nebo poštovní poukázkou.

Malé půjčky

Finská půjčka je specifickým typem půjčky. Její charakteristikou je půjčení malé sumy peněz v řádech tisícikorun. Finská půjčka má velmi malou dobu splatnosti. Oproti klasickým půjčkám, kde se jedná o roky, jde v případě finské půjčky zpravidla o týdny. Dalším rozdílem je výše úrokové sazby. Zde se nebavíme ani tak o úrokové sazbě, jako spíše o poplatku za vyřízen, či poskytnutí půjčky. Vzhledem k několikadenní splatnosti by přepočet na RPSN byl poněkud astronomický.


Původní filosofií vzniku finské půjčky byl nedostatek peněžních prostředků zejména v období před výplatou. Z tohoto důvodu je finská půjčka krátkodobá a na malou částku. Je rovněž velmi rychlá. Průkopníkem finské půjčky je společnost Ferratum Czech.


Vloženo 14. 4. 2009

© 2009 - 2023 SIALINI, www.Mikropůjčka.cz - Infoweb o mikropůjčkách. Nejsme poskytovatelem půjček. Provozovatel
Podmínky použití a ochrana osobních údajů