Mikropůjčka - SMS půjčka
Půjčky ihned  |  SMS půjčka  |  SMS půjčka bez 1 Kč  |  Půjčka přes sms  |  Půjčkomat  |  Půjčka do výplaty  |  Viasms  |  Švýcarská půjčka

Problémy se splácením dluhů neodkládejte

Nestačili jste zaplatit včas splátku anebo nesplácíte půjčku ihned dle splátkového kalenáře, nebo dokonce vůbec? Určitě tento problém neignorujte, protože vás může přijít hodně draho. Poskytovatelé půjček svým klientům takové prohřešky nepromíjí a chtějí samozřejmě půjčené peníze včetně úroků zpět.

Kalkulace splátek

I když jste na začátku vyřizování půjčky měli splátky dobře spočítány tak, aby jste spláceli k řádnému datu a zároveň nezatížili váš rodinný rozpočet, může v životě dojít k mimořádným událostem, které si vyžádají peníze a tyto plány změní. Do nepříjemné situace se můžete dostat kvůli ztrátě zaměstnání, dlouhodobé neschopence nebo většími výdaji na opravu bydlení nebo třeba auta.

Zpoždění se splátkou

Vůbec nejčastějším prohřeškem dlužníků vůči poskytovatelům je zpoždění se splátkou v horizontu několika dnů. Lidé, kteří řeší existenční problémy, mohou být v prodlení i o několik měsíců. Nezaplatíte-li bance či nebankovní společnosti splátku včas, počítejte s tvrdými postihy. Nejdříve se pokouší tuto situaci řešit tzv. měkkou metodou vymáhání dluhů, kdy bude dlužník kontaktován telefonicky, prostřednictvím sms zprávy a upozorněn na vzniklý dluh. Pokud klient ani po tomto reagovat nebude, nastane vymáhání tvrdší. Nejdříve budou chodit upomínky, které jsou zpoplatněny a navíc budou každý den narůstat sankční úroky. Poslední fází je vymáhání dluhu.

Finanční gramotnost

Rozhodují pro předcházení takových problémů je mít pojem o tom, co všechno souvisí s půjčováním peněz. Lidé se často dostávají do dluhů právě kvůli špatné finanční gramotnosti a nepočítají s tím, že budou vracet půjčenou částku, ale i úroky a poplatky a to při řádném neměnném výdělku. Pokud v příjmu peněz dojde ke změnám, sníží se nebo nebude po nějakou dobu vůbec, je problém okamžitě na světě. Lidé často ani nepočítají s mimořádnými výdaji, kdy po jejich zaplacení už na splátku nezbudou peníze.

Jak řešit problém se splácením

Pokud se do takových problémů dostanete, určitě na nic nečekejte a co nejdříve kontaktujte poskytovatele se snahou tuto situaci řešit, třeba dohodnutím na úpravě splátkového kalendáře. V žádném případě nehrajte mrtvého brouka a nespoléhejte na to, že se problém vyřeší sám. Docílíte akorát toho, že dluh bude narůstat, poskytovatel nebude ochoten nic řešit a pohledávku vůči vám bude řešit soudní cestou, což může skončit až exekucí.

Přijít rychle k penězům aspoň tak, ať zaplatíte část dluhu je zamyslet se nad zbytečnými výdaji – utrácení za oblečení nebo za obědy v restauracích, zbytečně drahý mobilní tarif, atd.), dále můžete prodat věci z domácnosti, které už nevyužijete – sportovní potřeby, zachovalé oblečení, spotřebiče. Může pomoci i refinancování nebo konsolidace půjček, kdy můžete ušetřit na splátkách.


Vloženo 22. 11. 2017

© 2009 - 2023 SIALINI, www.Mikropůjčka.cz - Infoweb o mikropůjčkách. Nejsme poskytovatelem půjček. Provozovatel
Podmínky použití a ochrana osobních údajů